islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Polícia SR – Košický kraj’s post

PRVÉ NEHODY CYKLISTOV 🚴🚴🚴

👉 V piatok pár minút pred 13. hodinou viedol po ceste v smere od mesta Dobšiná do obce Dedinky bicykel 35-ročný Rožňavčan. Pri prechádzaní miernej ľavotočivej zákruty však neprispôsobil rýchlosť svojej jazdy na bicykli svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky, a keď predným kolesom vyšiel na štrk na pravej krajnici, dostal šmyk, stratil rovnováhu a spadol na cestu do jazdného pruhu.

👉 V sobotu krátko po 11.30 hodine z doposiaľ nezistených príčin, po prejdení pravotočivej zákruty, prešiel s bicyklom do protismeru 38-ročný Michalovčan, ktorý s ním smeroval na Vinné jazero. V protismere narazil do prednej časti vozidla zn. Mazda a po náraze dopadol vedľa cesty na trávnatý porast. Zranenia, ktoré utrpel, si podľa predbežnej lekárskej správy vyžiadajú viac ako 42-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti.

👉 Včera popoludní maloletý, iba 10-ročný, cyklista šiel na bicykli po miestnej komunikácii v Gelnici. Pri vchádzaní do jednej z križovatiek viedol bicykel pri ľavom okraji cesty a následne narazil pravou stranou bicykla do pravej strany v tom čase zľava prichádzajúceho vozidla zn. Opel Astra. Cyklista po náraze spadol na cestu a bol prevezený na ošetrenie do krompašskej nemocnice. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia 7 až 10 dní.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *