islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🔹POPRAD NAVŠTÍVIL SPLNOMOCNENEC VLÁDY JÁN HERO🔹

🔶Dnes naše mesto navštívila delegácia z Úradu vlády Slovenskej republiky vedená splnomocnencom pre rómske komunity Jánom Herom. Na pôde mestského úradu hosťujúcu delegáciu privítal Štefan Pčola, prvý viceprimátor mesta.
🔶Odborní zamestnanci mestského úradu odprezentovali splnomocnencovi Jánovi Herovi stav pripravenosti projektov súvisiacich so zlepšením života rómskej komunity v meste Poprad. Ide o rozšírenie kapacity materskej školy na Lidickej ulici, vybudovanie komunitného centra a prestupného bývania na Ul. Staničnej.
🔶Splnomocnenec vlády sa následne oboznámil so situáciou priamo v teréne, kde povedal: „Som vďačný mestu Poprad, že ma pozvalo. Potešilo ma, že samospráva má záujem o riešenie. Keď je ochotná prijať peniaze a tie sú na to pripravené, aj pre mňa to bude jedna z priorít. Nie je to až taký veľký balík peňazí na to, aby sme týmto ľuďom vedeli dať nádej.“
🔶Mesto Poprad sa dôkladne pripravuje na nové programovacie obdobie a keďže značné intervencie z eurofondov pôjdu do rozvoja marginalizovaných rómskych komunít, podpora splnomocnenca vlády je dôležitá nielen pri investičných projektoch, ale aj pri pokračovaní mestskej občianskej poriadkovej služby a Národnom projekte terénna sociálna práca. Akonáhle vyjde príslušná výzva, mesto bude môcť vďaka včasnej predpríprave projektov zareagovať obratom.


Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *