islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🔵 V NAŠOM MESTE VYRÁSTLA NOVÁ ŠKOLA PRE MLADÝCH ŠPORTOVCOV🔵

🏀 V Poprade dnes otvorila svoje brány nová budova Strednej športovej školy. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil i prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan. V škole sa nachádza okrem viacúčelovej športovej haly aj tréningová hokejová hala so šatňami, posilňovňa, priestory na regeneráciu či nové učebne a laboratóriá.

🎾 „Za tri roky fungovania sme sa etablovali v regióne a ukázali životaschopnosť. Dnes už máme podpísané zmluvy o spolupráci so 44 športovými klubmi, čo považujem za veľký úspech,“ uviedol riaditeľ školy Vladimír Lajčák.

⚽️ Bývalý areál budovy Active Zone bol prebudovaný na komplex určený na výchovu športových talentov a reprezentantov.

🏒 „ Naše mesto je jednoznačne s výnimkou hlavného mesta na prvom mieste v rámci športovej infraštruktúry, a preto som veľmi rád, že sa táto stredná škola v našom meste otvorila. Chcem preto poblahoželať pánovi Lajčákovi, riaditeľovi tejto školy, lebo viem, čo všetko urobil pre to, aby tu dnes táto jedinečná škola stála. Odviedol skutočne špičkovú prácu. Svoj domovský stánok tu bude mať i slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov. Držím škole palce a verím, že naše deti tu budú študovať a tak nám vyrastú nové športové nádeje,“ povedal pri tejto príležitosti primátor Anton Danko.

🏐 Stredná športová škola vhodnými organizačnými formami a individuálnym prístupom umožňuje skĺbiť kvalitné vzdelávanie s prácou na rozvíjaní nadštandardných schopností študentov v oblasti športu. Bude vyhľadávať, vychovávať a pozitívne formovať športovcov – reprezentantov mesta, regiónu i Slovenska.

⚽️ Dokončený areál so stavbami, parkoviskom, infraštruktúrou a pozemkami má celkovú výmeru viac ako 8300 štvorcových metrov. Cieľom je ešte vybudovať atletický ovál a ďalšie vonkajšie športoviská.

#mestopoprad #sportovemesto #novaskola #sport


Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *