islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

🔵MEMORIÁL ADRIÁNA BABIČA 🔵

🚴🏻Dnes sa uskutočnil 2.ročník Memoriálu Adriána Babiča ako Majstrovstvá VRL 2024. Súčasťou týchto významných cyklistických pretekov bola aj Odrážadlová tour mesta Popra , ktorá bola určená pre detičky vo veku od 2 do 5 rokov.

🚴🏻Hlavná kategória odštartovala na námestí v Spišskej Sobote o 10:00 hod. Preteky otvoril primátor Anton Danko.

🔹„ Adrián sa od malička sa venoval rôznym športom, basketbalu, futbalu, no jeho najväčšou športovou láskou sa stala cyklistika. Bol skromný chlapec aj napriek množstvu významných úspechov, ktoré dosiahol. Bol Majstrom i vicemajstrom Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii do 23 rokov, v roku 2017 získal bronz na Majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii elite. Vyhral Slovenský pohár v cestnej cyklistike a zúčastnil sa na Majstrovstvách Európy a sveta. I keď sa narodil s 86 % stratou sluchu, súťažil aj so zdravými pretekármi. Vďaka tomuto memoriálu si môžeme spoločne pripomenúť tohto skvelého popradského športovca a uctiť si jeho pamiatku,“ uviedol primátor.

Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More