islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovská archieparchia’s post

PÚŤ DO LEVOČE NA ÚVOD ŠKOLSKÉHO ROKA

Dňa 15.9.2023, na sviatok Presvätej Bohorodičky Spolutrpiteľky, veriaci z farnosti Vranov nad Topľou – Čemerné putovali do Levoče. Prvou zastávkou bola Mariánska hora v Levoči, kde sa veriaci zúčastnili liturgie, ktorú slúžil o. Matúš Sejka.

V homílii povzbudil veriacich k odpúšťaniu a vzájomnej láske na príklade Bohorodičky. Liturgiu doprevádzali svojím spevom mladí z farnosti. Po liturgii a menšom občerstvení bola pre pútnikov pripravená prehliadka centra mesta spojená s návštevou Baziliky sv. Jakuba, kde sa nachádza oltár Majstra Pavla z Levoče.

Neskôr veriaci navštívili Inštitút Krista Veľkňaza v Žakovciach, ktorý funguje pod vedením o. Mariána Kuffu. Pracovníci inštitútu veriacich previedli celým areálom, kde mali možnosť vidieť systém fungovania a práce v inštitúte. Pre všetkých, ktorí sa púte zúčastnili to bol veľmi silný zážitok.

Klienti inštitútu boli svojou pohostinnosťou živým príkladom viery, keď neváhali a s láskou ponúkli občerstvenie pre návštevníkov. Bol to požehnaný čas, keď veriaci mohli utužiť vzťahy vo farnosti a prežiť nádherný deň v spoločenstve.

Gréckokatolícka farnosť Vranov nad Topľou – Čemerné

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *