islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovská archieparchia’s post

PONUKU SADNÚŤ SI K PÁNOVÝM NOHÁM PRIJALO TAKMER 40 MUŽOV

„Je ako strom zasadený pri vode.“ (Ž 1,3) Z prameňa takejto živej vody sa pomyselne prišla napiť takmer štyridsiatka mužov všetkých vekových kategórií v rámci Stretnutia mužov, ktoré 17. novembra zorganizovala farnosť na Sídlisku 3 v Prešove.

Pozvanie k službe príhovoru prijal aktívny laický evanjelizátor a člen spoločenstva Rieka života v Podolínci Bohuš Živčák. Medzi mužov prišiel aj spolu s jedným zo svojich synov Jozuem. Deň začínal chválami, následne bol koncept stretnutia rozdelený na dopoludňajší a popoludňajší blok, umocnený modlitbou, obedom a spoločnými rozhovormi.

Počas celého dňa svojím slovom sprevádzal Bohuš, ktorý sa v prvej časti zamýšľal nad postavením muža nielen v živote, ale aj v cirkvi či samotnom spoločenstve farnosti. Na konkrétnych príkladoch poukazoval na to, akú moc má sila modlitby muža a aký význam má pre neho v rámci života aj blízkosť a formácia po boku iných.

Popoludňajší blok priniesol pohľad do hĺbky mužskej podstaty a jeho srdca. Centrom pozornosti sa stala spiritualita muža. Ako odznelo v prednáške, muž je Bohom stvorený ako ten, kto vyhľadáva a potrebuje dobrodružstvo a dobrodružstvom je zároveň aj poháňaný. Prítomným bola zdôraznená potreba mať za svojho otca Boha, aby od neho čerpal silu, mal vzor a dokázal byť hlavou a otcom pre svoju rodinu.

Svojím svedectvom a pohľadom muža z mladšej generácie plnohodnotne prispel aj Jozue Živčák. Spolu s otcom tak boli okrem ohlasovateľov aj krásnym príkladom toho, akú hodnotu má a aké požehnanie vie priniesť úprimný vzťah otec-syn. A to jednak v prípade medziľudských vzťahov, a jednak aj z pohľadu vzťahu voči nebeskému Otcovi. Nech to biblické „je ako strom zasadený pri vode“, ktoré bolo myšlienkou stretnutia, mužov motivuje byť tými, ktorí majú pevné korene, stabilitu a neprestajne čerpajú vodu zo živého prameňa – od Boha.

Po nedávnom celodennom stretnutí žien, ktoré bolo už opakovaným, šlo tentoraz vo farnosti o premiéru takéhoto modelu smerovaného k mužskej časti veriacich. Deň boja za slobodu tak štyri desiatky mužov, ktorí prijali pozvanie, trávili v úvahách o tom, ako žiť naplnený život aj v slobode Božieho muža. (Mária Dudová – Bašistová)

Foto: P. Kačur, J. Dvorščák

Gréckokatolícka cirkev, farnosť Prešov – Sídlisko 3

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *