islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovská archieparchia’s post

NA SWIGI TÁBORE OBJAVOVALI HRDINOV
Začiatok letných prázdnin odštartovali deti a mládež zo svidnického a giraltovského protopresbyteriátu spoločným SwiGi táborom, ktorý sa konal 1. až 3. júla na Cirkevnej základnej škole sv. Juraja vo Svidníku. Skoro 25 členný tím, kňazov, rehoľníčky, rodičov a animátorov, pripravil pestrý program pre 70 účastníkov.

Hlavná téma tábora znela: Objav v sebe hrdinu. Počas troch dní mohli deti a mládež spoznávať, okrem vymyslených rozprávkových hrdinov, aj skutočných hrdinov – svätých a blahoslavených. Cez rôzne aktivity, stanovištia a scénky mohli spoznať mnohé príbehy mužov a žien, ktorí celý život odovzdali Bohu a kráčali za Ním. K tomu boli pozvaní aj všetci účastníci SwiGi tábora.

Nádhernou súčasťou podujatia bola spoločná opekačka s rodičmi, ktorí sa mohli na jedno popoludnie stať súčasťou objavovania hrdinov. Mnohé deti prejavili svoje hrdinstvo aj v tom, že prvýkrát spali v stane alebo mimo domu. Po troch radostných dňoch plných zážitkov sa všetci rozišli prežiť nielen letné prázdniny, ale ako hrdinovia dobra a lásky kráčať cestou svätosti.

Text a foto: Marek Baran
https://www.grkatpo.sk/?spravy&id=4004

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *