islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovská archieparchia’s post

METODICKÝ DEŇ PRE UČITEĽOV

Gréckokatolícky arcibiskupský školský úrad Prešov organizoval v piatok 25. novembra metodický deň pre všetkých pedagogických zamestnancov škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Gréckokatolíckeho arcibiskupstva Prešov, ktorý sa konal v priestoroch Gréckokatolíckeho kňazského seminára blahoslaveného biskupa Pavla Petra Gojdiča v Prešove a niesol sa v duchu myšlienky Vytvor vhodnú atmosféru.

Program pre vyše 100 prítomných pedagógov sa začal v kaplnke svätou liturgiou, ktorú pre nich slávil vladyka Peter Rusnák s asistenciou ôsmich kňazov a bohoslovcov. Vo svojom príhovore ocenil dôležité a nezastupiteľné poslanie učiteľov cirkevných škôl a povzbudil ich v tom, že ak skutočne uveria v Božiu lásku, budú z nej môcť neustále čerpať silu a múdrosť vo svojej službe. Po svätej liturgii nasledoval motivačný príhovor riaditeľa školského úradu Damiána Saraku a po ňom nasledoval blok troch prednášok. Michal Irsák predniesol svoju energickú prednášku na tému Učiteľ – protagonista prvej línie (Ako napĺňať učiteľské poslanie a vidieť jeho ovocie), za ním nasledoval Valentín Lucák s aktuálnou prednáškou na tému Kresťansko-psychologický pohľad na homosexualitu a záverečnou, veľmi inšpiratívnou témou bola Výchova v digitálnom svete, ktorú predniesla Barbora Okruhľanská.

Toto pracovno-motivačné stretnutie našich pedagógov sa ukončilo spoločným obedom. Srdečná vďaka patrí všetkým, ktorí na toto podujatie prišli, mnohí z nich aj napriek nepohodliu väčšej vzdialenosti od Prešova, ako aj tým, ktorí sa na ňom akýmkoľvek spôsobom organizačne podieľali.

http://www.grkatpo.sk/?spravy&id=3770

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *