islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovská archieparchia’s post

DRUHÁ ČASŤ HUMANITÁRNEJ POMOCI BOLA ODOVZDANÁ NA UKRAJINE

V uplynulých dňoch bola na Ukrajinu dopravená zostávajúca humanitárna pomoc, ktorá sa vyzbierala v Prešovskej archieparchii počas predvianočnej zbierky. Otec Jurij Popovič spoločne s manželkou Patríciou a dobrovoľníkom Petrom Lukačom navštívili opäť Charkov a na humanitárnom výdajnom bode odovzdávali pomoc miestnym ľuďom. Funguje tam už lístkový systém, keďže ľudí, ktorí potrebujú pomoc pribúda a kapacity sú obmedzené. Mamičky s deťmi, babičky, invalidi majú prednosť. Deti si čakanie spríjemnili skúšaním nových hračiek v snehu.

V Charkovskej oblasti mali možnosť vidieť aj auto miestnej charity, na ktoré zaútočili ruskí vojaci. Štyria ľudia, medzi nimi kňaz a rehoľná sestra, ktorí išli spoločne s dvomi psychologičkami poskytnúť pomoc ľuďom, len o chlp unikli smrti. Po útoku na auto (mimochodom bolo riadne označené logom humanitárnej pomoci) si odniesli niekoľko šrapnelov v tele, ale mali šťastie a vďaka Bohu prežili.

Pomocnú ruku pri transporte pomoci opäť podala naša Gréckokatolícka charita Prešov a taktiež veľká vďaka patrí firmám MH-stav a Spiš Market, ktoré zapožičali dodávky potrebné pre transport. Vďačnosť patrí aj p. Michaličovi, majiteľovi firmy LUX Prešov za potraviny a všetkým veriacim, ktorí pomohli jednak darovaním potravín či oblečenia, ale hlavne modlitbami, lebo tie sú najviac potrebné.

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *