islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovská archieparchia’s post

KARDINÁL KURT KOCH OCENENÝ PAMÄTNOU MEDAILOU PREŠOVSKEJ UNIVERZITY

Trojdňová návšteva Slovenskej republiky, ktorú v týchto dňoch absolvuje kardinál Kurt Koch, prefekt vatikánskeho Dikastéria pre podporu jednoty kresťanov pokračovala v stredu 29. marca návštevou Prešova. Kardinála Kocha dopoludnia prijal na gréckokatolíckom arcibiskupskom úrade vladyka Peter Rusnák, apoštolský administrátor Prešovskej archieparchie. Spoločne v sprievode s vladykom Cyrilom Vasiľom SJ, vladykom Milanom Lachom SJ a Annou Záborskou, splnomocnenkyňou vlády SR pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia si prezreli expozíciu o histórii Gréckokatolíckej cirkvi, ktorá je umiestnená v priestoroch arcibiskupskej rezidencie a Katedrálu sv. Jána Krstiteľa v Prešove, kde si kardinál uctil ostatky blahoslavených prešovských biskupov mučeníkov Pavla Petra Gojdiča a Vasiľa Hopka.

Následne kardinála prijal dekan Gréckokatolíckej teologickej fakulty prof. Peter Šturák na pôde ktorej, bola jeho eminencii udelená zlatá pamätná medaila Prešovskej univerzity. V zastúpení rektora univerzity prof. Petra Kónyu odovzdal medialu prvý prorektor prof. Gabriel Paľa, prorektor pre vedu, umenie, šport a akreditáciu Prešovskej univerzity. Auditórium si malo možnosť vypočuť prednášku kardinála Kocha na tému: Možnosť sviatostnej jednoty medzi katolíkmi a pravoslávnymi. Popoludní navštívil kardinál Kurt Koch pravoslávneho prešovského arcibiskupa a metropolitu českých krajín a Slovenska vladyku Rastislava Gonta.

Prešovská Univerzita Gréckokatolícka Teologická Fakulta Slovenské veľvyslanectvo pri Svätej stolici Sloboda vierovyznania a presvedčenia Eparchia Košice

FOTO: Jozef Kmec

Autor správy, foto a správu publikoval Prešovská archieparchia on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *