islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovský samosprávny kraj’s post

🆒🏫ATRAKTÍVNE STREDNÉ ŠKOLY
🛋📚VZNIKLI TU ZÓNY ODDYCHU A BEZ MOBILOV👌

👏Aj tento rok sme finančne podporili grantový program #zlepšimeto, ktorý vyhlasujeme v spolupráci s Radou mládeže Prešovského kraja. Celkovo sme prerozdelili 5-tisíc eur medzi 1️⃣1️⃣ úspešných stredoškolských projektov. Na školách postupne vznikali a vznikajú nové oddychové zóny, čitateľské kútiky a realizovali sa zaujímavé ekoprojekty i aktivity so seniormi🔝.

🔛Nedávno otvorili svoje oddychové zóny ďalšie župné školy. Takto atraktívne to dnes v nich vyzerá…

✅Oddychovú zónu na relax a trávenie prestávok vytvorili žiaci SOŠ obchodu a služieb Humenné. Časť triedy na tento účel vymaľovali, zariadili ju paletovým nábytkom a skladacími regálmi a jej steny skrášlili vlastnými prácami. kde si budú môcť Počas prestávok si tu budú môcť oddýchnuť a načerpať pozitívnu energiu.

✅Zónu pokoja a mieru otvorili v Spojenej škole Sabinov, kde sa stretávajú žiaci i so žiakmi z Ukrajiny a zjednocujú všetkých žiakov aj z marginalizovaných skupín či zo znevýhodneného prostredia. Žiaci odboru drevospracujúca výroba sa zhostili drevárskej práce. Zakúpili tu hrací stôl s viacerými spoločenskými hrami aj kalčeto – stolný futbal. Nechýbajú sedací vak, taburetky, koberec a relaxačné maľby na stenách.

✅V SPŠ stavebnej Prešov vďaka grantu zrealizovali projekt Offphone. Priestor bez telefónu dovybavili sedacími vakmi, konferenčným stolíkom aj výtvarnými prácami tunajších žiakov. Zónu slávnostne otvorili s heslom bez mobilov v príjemnom rozhovore s kamarátmi.

✅Škola umeleckého priemyslu v Prešove uspela s projektom vytvorenia Oddychovej zóny na schodisku za účelom zlepšenia medzižiackych vzťahov a trávenia voľného času. Vytvorili tu priestor so 40 podsedákmi potlačenými piatimi najlepšími grafickými dizajnami žiakov.

✅Svoju vlastnú zónu má tie Obchodná akadémia v Poprade. Vytvorili ju svojpomocne. Študenti sa tu stretávajú počas prestávok, voľných hodín, príp. aj po vyučovaní.


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *