islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Prešovský samosprávny kraj’s post

💪🔧🪛NAŠI ŽIACI SKONŠTRUOVALI NOVÉ VYNÁLEZY🦿🦾

👉Žiaci základných škôl prišli s myšlienkou, tú dali na papier vysokoškoláci a žiaci stredných odborných škôl vyrobili prototypy. 🥳🆕A na svete sú nové vynálezy v rámci vzdelávacieho programu MyMachine Slovakia.

🔛Verejne sa testovali koncom júna v Košiciach. Okrem iného aj vynálezy, ktoré pomohli skonštruovať šikovní žiaci stredných škôl PSK👏.

✅Stredná priemyselná škola v Snine pomohla zrealizovať vynález ⚽️🌑Futbal v tme. Umožňuje hrať futbal aj potom, ako zapadne slnko a loptu nie je vidieť. Žiaci vytvorili interaktívny stan so svietiacou futbalkou👍.

✅SOŠ technická v Humennom sa postarala o výrobu upratovacieho pomocníka Dodo 1000🧃📒🖋, ktorý v triede pomáha zo zberom odpadkov, hračiek, písacích potrieb či zošitov od detí.

✅Šikovní študenti SPŠ techniky a dizajnu Poprad pretavili do reality predstavu logopedického robota Milana🦾🗣. Skonštruovali robota, ktorý rozpráva a s ktorým je možné používať logopedické aplikácie a naučiť sa správne vyslovovať jednotlivé slovenské hlásky.

✅Objímacieho robota Rona zas vyrobili mladí konštruktéri zo Spojenej školy, Ľ. Podjavorinskej v Prešove🦿😍. Úlohou ich robota z mäkkého materiálu a so sympatickým vzhľadom je upokojiť či rozveseliť počas náročných dní.

✅SPŠ technická Bardejov pomohla vytvoriť unikátny stroj na písanie domácich úloh⌨️🖋. S využitím najnovších laserových technológií a umelej inteligencie vyrobili pero, ktoré do zošita prepisuje správne odpovede.

ℹ️Vzdelávací program MyMachine Slovakia už 7️⃣ rokov realizuje Karpatská nadácia. Zameriava sa na rozvoj tvorivosti, komunikácie a spolupráce.
Foto: Dávid Hanko


Autor správy, foto a správu publikoval Prešovský samosprávny kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *