islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Sloboda zvierat’s post

❗️ŠVPS nariadila útulkom drahé testovanie besnoty. Nepreplatia ani cent, vraj zarábame zaujímavé čiastky na zahraničných adopciách❗️
Poďme pekne po poriadku:
❌ V SR sa vyskytla besnota.
❌ ŠVPS v rámci eradikačného programu besnoty nariadila vo vybraných okresoch na východe povinné testovanie spoločenských zvierat na protilátky proti besnote.
❌ Okrem všetkých majiteľov zvierat v Humennom, Medzilaborciach, Snine, Svidníku, Stropkove, Vranove n/Topľou, Michalovciach, Sobrancoch, Trebišove, musia testovať „svoje“ zvieratá aj útulky a KS v týchto okresoch.
❌ Aj útulok SZ vo Veľkých Kapušanoch minul na tieto štátom nariadené testy kopec peňazí (1000 eur/2 mes) a testujú ďalej…
❌ Faktúry sme pomohli uhradiť a napísali sme ŠVPS žiadosť o pomoc útulkom a KS – preplatenie nákladov na sérologické testy.
❓Odpoveď ŠVPS?
❌ Testy nepreplatia. 😮‍ Nedostali od MPRV peniaze a❗️útulky predsa pekne zarábajú na zahraničných adopciách a tak si môžu dovoliť uhrádzať aj testy na protilátky. A ak nie, nech zvýšia adopčné poplatky! Alebo nech nepresúvajú zvieratá.❗️Nech sa páči, ich odpoveď vo fotogalérii stojí za prečítanie!
👉 Aká je pravda? Náš cenník pre domáce a zahraničné adopcie je rovnaký. 👉 Do zahraničia umiestňujeme prevažne staré, choré, hendikepované a doma neumiestniteľné zvieratá, ktoré by strávili zvyšok života v útulku.
🤔 Ale pýtame sa my, občania:
Čo urobila ŠVPS po zistení o šíriacej sa smrteľnej nákaze na Slovensku? Aplikovala na východe opatrenia – plošné očkovania v ohrozených obciach, testovanie protilátok na besnotu, pomoc obciam, kontroly? Nie. Štát vydáva nariadenia (to je zadarmo) a útulky a KS opäť platia! Na kolenách pritom boli už pred besnotou.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *