islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Staré Mesto – srdce Bratislavy’s post

Dnes sme otvorili dôležité protokolárne miesto na Rázusovom nábreží – Hrob neznámeho vojaka.🎖 Pamätník podľa návrhu Mareka Kvetána nám nielen vo sviatočné dni bude pripomínať všetkých tých, ktorých miesto posledného odpočinku ostalo neznáme.

Na odhalení pamätníka sa zúčastnil Premiér Eduard Heger, predseda parlamentu Boris Kollár aj minister obrany Jaroslav Naď. Prítomní boli aj vojnoví veteráni, námestníčka primátora Tatiana Kratochvílová a starosta našej mestskej časti Matej Vagač má rád Staré Mesto.

Hrob neznámeho vojaka v sebe symbolicky ukrýva pozostatky príslušníka 1. čs. armádneho zboru, ktorý bojoval na duklianskom bojisku v Karpatsko-duklianskej operácii. Práve ňou sa začalo oslobodzovanie Slovenska spod neľudskej fašistickej nadvlády.

„Sú ako bratia tu, čo padli bezmenní, a preto všetci majú jedno meno: neznámy vojak,“ hovorí decentný pamätník, ktorý vzišiel z výtvarnej súťaže, do ktorej sa prihlásilo 24 návrhov zo Slovenska, Čiech a Moravy.

„Slobodu nemožno získať raz a navždy. Musíme ju neustále a opakovane chrániť a posilňovať. Aby obete, ktoré si pripomíname, nezostali nikdy márne,“ odznelo v prejave prezidentky Zuzany Čaputovej. Je nám v Starom Meste cťou.

📷: Barbora Jančárová

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *