islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Staré Mesto – srdce Bratislavy’s post

🏁 500 kilometrov slovenských 🚘 Výnimočné a nezameniteľné dizajny, mechanická jednoduchosť a šarm veteránov. Milovníčky a milovníci nostalgických vozidiel si včera prišli na svoje tradične aj v centre Bratislavy.

🗺️ Legendárne rýchlostné preteky 500 km Slovenských sa jazdili v rokoch 1937 a 1938 na okruhu Bratislava – Malacky – Baba – Pezinok – Bratislava. Aby jazdci naozaj odjazdili 500 kilometrov, absolvovali účastníci tento okruh celkovo päť krát.

☔️ Po prvý raz pretek odštartoval 20. júna 1937 za mimoriadne zlého počasia. Na mokrej a ťažko zjazdnej trati došlo k niekoľkým nehodám a pádom v zákrutách na Pezinskej babe, no už o rok boli pretekári opäť na štarte pripravení zabojovať o prvenstvo. Preteky sa na niekoľko ročníkov stali súčasťou 1000 míľ československých, no neskôr sa opäť obnovili ako samostatné podujatie.

🚸 37. ročník odštartoval celkovo 100 automobilov a špeciálny závod bol venovaný aj deťom – 100m bratislavských, preteky šlapacích autíčiek. Malých súťažiacich povzbudzovali rodičia ako aj návštevníci. Preteky škôlkarov zo Starého Mesta, ktorí sa musia do cieľa dostať čo najrýchlejšie, a to pomocou behu v šliapacích autíčkach limitovaných edícií stoja zato! ☀️

500 km slovenských

📷: Miroslava Spodniaková

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *