islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Žilinská diecéza’s post

Strom pokoja ako symbol mieru medzi národmi
Jedným z vrcholov 13. ročníka festivalu Týždeň kresťanskej kultúry bolo stretnutie ambasádorov projektu Strom pokoja, ktoré sa uskutočnilo v utorok 27. septembra v Diecéznom centre v Žiline. Zúčastnili sa ho predstavitelia Brazílie, Dominikánskej republiky, Izraela, Japonska, Kanady, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Srbska, Švajčiarska, Vatikánu a Slovenska.
Hlavným organizátorom bolo občianske združenia Servare et Manere, ktorého predseda Marek Sobola odovzdal medailu siedmim laureátom za ich angažovanosť v medzinárodnom projekte pri príležitosti 4. výročie založenia tejto iniciatívy. Medzi laureátmi nechýbal žilinský biskup Mons. Tomáš Galis a kancelár Biskupského úradu Dr. Štefan Žídek.
Počas stretnutia bol v záhrade Diecézneho centra v Žiline vysadený jubilejný tridsiaty strom pokoja. Doteraz stromy stoja ako svedkovia túžby po mieri a pokoji okrem Slovenska aj v Uzbekistane, Lichtenštajnsku, vo Veľkej Británii, Nemecku, Srbsku, Spojených štátoch, Rusku, Poľsku a Rakúsku.
“Uvedomujeme si, že 4. výročie nie je počtom významné, ale zvolili sme ho preto, že rovnaký čas trvala aj 1. svetová vojna. Budeme radi, ak si zo Žiliny všetci odnesú posolstvo mieru“, povedal Marek Sobola.
Strom pokoja, (anglicky: “Tree of Peace”, nemecky: Der Friedensbaum, Francúzsky: L’Arbre de la Paix) je globálna medzinárodná iniciatíva, ktorá vznikla na Slovensku. Projekt vznikol pri príležitosti 100. výročia ukončenia prvej svetovej vojny a bol iniciovaný žilinským krajinným architektom Markom Sobolom. Hlavným cieľom projektu je podporiť posolstvo mieru výsadbou pamätných stromov na všetkých kontinentoch.
Servare et Manere
#strompokoja
#treeofpeas
#derfriedensbaum
#larbredelapaix

Autor správy, foto a správu publikoval Žilinská diecéza on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *