islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Žilinský Samosprávny Kraj’s post

🏰KAŠTIEĽ V OŠČADNICI BOJUJE V SÚŤAŽI FÉNIX. POMÔCŤ MÔŽETE HLASOVANÍM AJ VY 🫵

aj tento rok bola vyhlásená prestížna súťaž Fénix – Kultúrna pamiatka roka, ktorá podporuje vlastníkov cenných kultúrnych pamiatok v neľahkom úsilí o ich záchranu a obnovu. Do súťaže sa prihlásila aj naša Kysucká galéria v Oščadnici so svojim zrekonštruovaným Kaštieľom v Oščadnici. 👉Za pamiatku môže verejnosť hlasovať od 15. marca do 5. apríla maximálne jedenkrát denne z jednej mailovej adresy. 📲Hlasovať za Kaštieľ v Oščadnici môžete tu: https://www.kpr-fenix.sk/hlasovanie/pribeh/kastiel-v-oscadnici.

🎁Hlasujúci budú takisto zaradení do žrebovania o zaujímavé ceny: https://www.kpr-fenix.sk/hlasovanie/pravidla-hlasovania.html.

Vopred ďakujeme za každý hlas 🙏

ℹ️ viac info o pamiatke:

V roku 1913 Valentín Ballestrem dokončil stavbu reprezentatívneho loveckého kaštieľa v Oščadnici. Po 2. svetovej vojne bol kaštieľ znárodnený a upravený pre potreby bývania, pričom stavebné úpravy totálne pozmenili vnútornú dispozíciu kaštieľa. V roku 1973 bol kaštieľ s priľahlým lesoparkom vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Obnovou sa pamiatke prinavrátil jej historický výraz a Kysucká galéria dostala k svojmu štyridsiatemu výročiu vzniku reprezentatívne sídlo s vysokým prevádzkovým a návštevníckym štandardom. Obnovené boli všetky stavebné súčasti pamiatky, s osobitým dôrazom na zachované pamiatkové hodnoty. Súčasťou rekonštrukcie je aj sprístupnenie a využitie podkrovia na rozšírenie výstavných priestorov a vytvorenie bezbariérového prístupu pre návštevníkov.
#zsk #zilinskykraj Hraj ZA kraj Kysucká galéria v Oščadnici


Autor správy, foto a správu publikoval Žilinský Samosprávny Kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *