islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Žilinský Samosprávny Kraj’s post

BUDOVANIE KLÍMY, KULTÚRY A MAPOVANIE POTRIEB STREDNEJ ODBORNEJ ŠKOLY TECHNICKEJ V ČADCI ✅

Naša Stredná odborná škola technická v Čadci sa zapojila do projektu zameraného na budovanie školskej klímy, kultúry a mapovanie potrieb všetkých aktérov.

Jednotlivé aktivity prebehli v spolupráci s neziskovou organizáciou 👉 Školský network a zastrešovali ich pán Mgr. Ladislav Baranyai, PhD. a pán doc. Mgr. Martin Brestovanský, PhD..

V prvej etape prebehla anketa, do ktorej sa zapojili naši žiaci, pedagógovia a zamestnanci. Následne boli vyhodnotené výsledky, na ktoré nadväzovali ďalšie aktivity.

Vyhodnotenie ankety škole prinieslo množstvo zaujímavých zistení o potrebách, názoroch a hodnotovom systéme žiakov a zamestnancov.
Výstupom nadväzujúcich aktivít boli konkrétne podnety na zlepšenie klímy a kultúry v škole.
Výsledky monitoringu potvrdili, že škola má výborné materiálne, personálne a organizačné podmienky a väčšina pedagógov sa vyjadrila, žeby radi napĺňali vlastné potreby sebarealizácie a princípy spoločného blaha.

Najdôležitejšími hodnotami našich žiakov sú 👉 cieľavedomosť, priatelia, zarábanie, samostatnosť, záľuby, sebakorekcia a spokojnosť, čo poukazuje na ich výborné mentálne nastavenie, a zároveň je v súlade s vývinovým obdobím, v ktorom sa nachádzajú.

Držíme prsty, aby sa tento dlhodobý a náročný proces vybudovať priaznivú kultúru a klímu na škole rešpektujúcu potreby všetkých podaril. 🍀

#zsk #zilinskykraj #zilinaregion


Autor správy, foto a správu publikoval Žilinský Samosprávny Kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *