islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from ZOO Bratislava’s post

4️⃣ Adax núbijský (Addax nasomaculatus) je schovaný vo štvrtom okienku nášho adventného kalendára. Táto krásna antilopa patrí v súčasnosti medzi najohrozenejšie cicavce na svete. Podľa údajov IUCN vo voľnej prírode ostáva posledných niekoľko desiatok jedincov. Jeho záchrana sa tak odohráva najmä za bránami zoologických záhrad, ktoré sa zapájajú do reintrodukčných programov a pomáhajú toto vzácne zviera prinavracať do jeho prirodzeného prostredia. Chovu adaxa núbijského sa Zoo Bratislava venuje už od roku 1989 a je v ňom úspešná dodnes. Dôkazom sú aj naše tohtoročné mláďatá.

🎁💕 Darujte sebe alebo svojim blízkym pod vianočný stromček symbolickú adopciu našich adaxov. Stačí vyplniť dotazník na našej stránke a my vás budeme kontaktovať https://www.zoobratislava.sk/ako-mozete-pomoct/adoptujte-si-zvieratko/cicavce/adax-nubijsky-250-rok/

👀🎄 Nezabudnite sledovať náš adventný kalendár a na konci sa zapojte do súťaže o rodinnú vstupenku do našej zoo. Sledujte aj naše storky, kde sme si pre vás pripravili rôzne zaujímavé kvízy a infografiky.

Autor správy, foto a správu publikoval ZOO Bratislava on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *