islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from ZOO Bratislava’s post

🎉 Naša zoo sa aj tento rok zúčastní súťaže Bílý slon, ktorá každoročne oceňuje predovšetkým mimoriadne chovateľské úspechy českých a slovenských zoologických záhrad. Súťaž prebieha v dvoch kategóriách: odchov roku (cicavce, vtáky, ostatné) a stavba roku (stavba, prestavba).

🦛 V 29. ročníku súťaže má ZOO Bratislava hneď tri nominácie v kategórii odchov roku: mláďa hrošíka libérijského (Choeropsis liberiensis), mláďa kudu malého (Tragelaphus imberbis) a mláďatá chochlačky bielookej (Aythya nyroca).

🏆 Súťaž každoročne vyhodnocuje komisia zložená z odborníkov a slávnostné vyhlasovanie výsledkov prebehne v máji 2023 v priestoroch bývalého kapucínskeho kláštora vo Fulneku (okr. Nový Jičín).

🏆 V roku 2019 si ZOO Bratislava zo súťaže Bílý slon odniesla prvé miesto za nový výbeh pre vlky eurázijské (ročník 2018) v kategórii Stavba roka.

💕 Tak čo, budete nám držať palce, aby sme si Bílého slona odniesli opäť?

💕 Aj vďaka vašej podpore môžeme zlepšovať našu starostlivosť o vzácne a ohrozené druhy zvierat. Staňte sa adoptívnym rodičom a pomôžte nám v našej misii. Stačí vyplniť formulár na našej stránke a my vás budeme kontaktovať https://www.zoobratislava.sk/ako-mozete-pomoct/adoptujte-si-zvieratko/

Autor správy, foto a správu publikoval ZOO Bratislava on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *