islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from ZPS – Združenie podnikateľov Slovenska’s post

Od 1.7. sú rodinne firmy definované v zákone

👨‍👩‍👧‍👧😏 Okrem samotnej definície, schválená novela tiež upravuje ich povinnosti, ak sa chcú dobrovoľne evidovať či registrovať. Pribudla nová byrokracia, no chýbajú benefity, ktoré vďaka evidencii, či registrácii získajú. „Benefitom“, pre tých, ktorí sa rozhodnú registrovať je možnosť označiť svoju firmu za rodinnú v obchodom registri. Predkladatelia hovoria, že ide o prvý krok a ďalšie prídu neskôr.

👨‍👩‍👧‍👧☝️ Výnimky a úľavy však nie sú to, čo rodinné firmy potrebujú. To, čo im chýba je stabilné a predvídateľné podmienky, minimum byrokracie a jednoduché, zrozumiteľné a vymáhateľné pravidlá.

👨‍👩‍👧‍👧☝️ Podľa štatistík zvládne odovzdanie vedenia firmy na druhú generáciu približne jedna tretina rodinných podnikov v Európe a len 12% z nich prevezme úspešne tretia generácia v rodine. Aj preto je žiaduce, aby im štát pri generačnej výmene, tak ako pri akejkoľvek inej časti podnikania, nezavadzal a nevytváral zbytočné prekážky.

👨‍👩‍👧‍👧✊ Praktické príklady a tipy, ktoré rodinám pomôžu zvládnuť generačnú výmenu nájdete zosumarizované v príručke „Nástupníctvo v rodinných firmách – ako začať“ tu 👉 https://buff.ly/46E61ZB


Autor správy, foto a správu publikoval ZPS – Združenie podnikateľov Slovenska on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *