islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

„PIKOŠKA“ NA ZAČIATOK PRACOVNÉHO TÝŽDŇA JEDEN DEŇ – JEDNO VOZIDLO – TRAJA RÔZNI VODIČI 👉V priebehu jedného dňa zastavili po…

„PIKOŠKA“ NA ZAČIATOK PRACOVNÉHO TÝŽDŇA
JEDEN DEŇ – JEDNO VOZIDLO – TRAJA RÔZNI VODIČI

👉V priebehu jedného dňa zastavili policajti to isté vozidlo v rôznych časoch a pri každej kontrole za volantom sedel vždy iný vodič – pod vplyvom alkoholu.
1️⃣Počas uplynulej soboty zastavila hliadka PZ krátko pred 09.30 h na Púchovskej ulici v treťom bratislavskom okrese vozidlo zn. Mercedes Benz. 33-ročný vodič – štátny občan Ukrajiny, bol podrobený v rámci kontroly vykonaniu dychovej skúšky na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Tá skončila s výsledkom 0,72 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu čo predstavuje 1,5 promile. Vodič bol obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných úkonov umiestnený v cele policajného zaistenia.
2️⃣V ten istý deň krátko po 18.00 h bolo to isté vozidlo zastavené hliadkou pezinských policajtov na Viničianskej ulici. Vodič na seba upozornil štýlom jazdy, ktorá vzbudila u policajtov podozrenie, že môže byť pod vplyvom alkoholu. Následne vykonaná dychová skúška toto podozrenie potvrdila – v dychu 21-ročného vodiča ukrajinskej štátnej príslušnosti bola nameraná hodnota 1,12 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,33 promile! Aj v tomto prípade bol vodič umiestnený v cele policajného zaistenia.
3️⃣Ani nie hodinu neskôr, krátko pred 19.05 h bolo do tretice to isté vozidlo zastavené tretí krát. Za volantom tento krát sedel 28-ročný vodič ukrajinskej štátnej príslušnosti. Tomu bola pri následnej kontrole nameraná hodnota 1,62 mg/l, čo predstavuje až 3,37 promile! Po vykonaní potrebných úkonov sa tento vodič pridal k svojim dvom predchodcom v cele policajného zaistenia.
Všetkým trom nezodpovedným vodičom bolo vznesené obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.
❗Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave opakovane apeluje na vodičov motorových vozidiel, aby pred ani počas jazdy nepožívali alkohol ani iné návykové látky. Na Slovensku platí tzv. nulová tolerancia alkoholu v dychu vodiča!
Zodpovedným prístupom a dôsledným dodržiavaním pravidiel cestnej premávky predídu neželaným a tragickým následkom na cestách❗

Autor fotky: energepic.com na Pexels


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *