islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Plníme sľub! Pred časom sme verejne a rovnako aj na koaličnej rade ako strana Za ľudí povedali, že štát by mal urobiť gesto vď…

Plníme sľub!

Pred časom sme verejne a rovnako aj na koaličnej rade ako strana Za ľudí povedali, že štát by mal urobiť gesto vďaky vo vzťahu k zdravotníkom a ďalším pracovníkom, ktorí stoja v prvej línii boja s pandémiou Covid 19. Premiér Heger s tým súhlasil a zadal ministrovi zdravotníctva Lengvarskému úlohu pripraviť rôzne varianty… Po dohode s ministrom financií Matovičom bol dnes oznámený výsledok – odmena 350 EUR. Som rád, že štát, a teda my všetci, ako spoločnosť sme urobili gesto vďaky!

Viem, niektorí poviete je to málo, súhlasím, rád by som dal viac. Rád by som pridal viacerým povolaniam, kto v tejto krajine nie. Zdravotníci to však boli preto, že oni musia bojovať doslova o životy ľudí v nemocniciach. Od prvého momentu, keď sme túto tému otvorili po dnešok prešlo pár týždňov, ale som rád, že bez populizmu a vyhrážok sme boli vytrvalí a nakoniec sme sa dohodli a najmä ukázali praktické a hmatateľné gesto vďaky všetkým, ktorí sa doslova bijú so smrťou o život človeka.

Ešte raz ďakujem, všetkým zdravotníkom, lekárom, lekárkam, sociálnym pracovníkom, všetkým, ktorých ani neviem vymenovať. Žiadne peniaze nikdy dostatočne neocenia to, čo robíte v týchto ťažkých časoch.

My ostatní prosím buďme zodpovední a skúsme im nepridávať prácu naviac.

PS: Pre úplné info z dnešnej vlády – celkovo ministerstvo financií na vyššie mzdy a dôchodky vyčlenilo 799 miliónov eur. V praxi to znamená, že za rok si zdravotníci v priemere prilepšia o 5,9%, dôchodci v priemere o 4,7% a ostatní zamestnanci verejnej správy o 3,8%.

📷 fineart


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *