islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Po Blumentálskej na bicykli! 🚴‍♀️ Cyklotrasa je hotová

🙌 Dlhoočakávaný projekt cyklotrasy na Blumentálskej ulici je hotový! 🚲 Od križovatky s Bernolákovou až po Legionársku sme vytvorili nový úsek, ktorým sme zavŕšili celý projekt stavebných úprav Blumentálskej ulice.

Spolu s ním pribudlo aj 🔟 cyklostojanov a špeciálna elektronabíjačka ⚡️ na rohu Blumentálskej a Legionárskej.

🚸 Okrem toho sme v rámci tohto projektu realizovali viacero prvkov upokojovania dopravy, ktoré prispievajú k bezpečnosti a pohodliu cyklistov aj chodcov.

🌿 Medzi ne patrí vytvorenie vegetačných pásov zelene a zelených plôch, zjednosmernenie premávky, stĺpiky, bezbariérová úprava chodníkov, či vyznačenie signálnych vodiacich prvkov pre slabozraké osoby a nevidiacich.

Moderné a zdravé mestá podporujú pešiu a cyklomobilitu. 🌳 Takýto spôsob dopravy prospieva našej planéte, telu aj duši a znižuje ekologickú stopu našich mestských životov.

🚲 Nová cyklotrasa na Blumentálskej ulici má celkovú dĺžku vyše 9️⃣3️⃣0️⃣ metrov a mestskej časti sa na jej vytvorenie podarilo získať externé prostriedky vo výške približne 684 tisíc eur.

Investičná akcia bola spolufinancovaná z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom operačného programu Integrovaný regionálny operačný program.

🎉 Táto cyklotrasa nás nielen teší, ale aj inšpiruje k ďalším riešeniam a prispieva k zdravému a udržateľnému spôsobu dopravy v našom meste.

Matej Vagač má rád Staré Mesto
Dana Kleinert

Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *