islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POČAS SOBOTY, 30. OKTÓBRA SA MÔŽETE DAŤ ZAOČKOVAŤ V SÁSOVEJ I NA FONČORDE Epidemická situácia na Slovensku sa zhoršuje, a to p…

POČAS SOBOTY, 30. OKTÓBRA SA MÔŽETE DAŤ ZAOČKOVAŤ V SÁSOVEJ I NA FONČORDE

Epidemická situácia na Slovensku sa zhoršuje, a to platí aj pre banskobystrický okres. Počet pozitívnych prípadov na ochorenie COVID-19 naďalej rastie, a v rámci covid automatu sme sa dostali do druhého stupňa ohrozenia s prísnejšími opatreniami. Blížiaca sa čierna fáza by znamenala lokálny lockdown, opäť výrazné ekonomické dopady, obmedzenia pre prevádzky či organizátorov podujatí.

Preto mesto Banská Bystrica, Banskobystrický samosprávny kraj, Regionálny úrad verejného zdravotníctva a banskobystrický regionálny ZMOS spojili sily a vyzývajú obyvateľov, aby prispeli k budovaniu kolektívnej imunity, keďže v banskobystrickom kraji je percento zaočkovanosti stále nízke.

📍BBSK aktuálne zabezpečuje očkovanie v Poliklinike NovaMed v Radvani – štvrtky od 11:00 hod. do 17:00 hod. a piatky od 9:00 hod. do 15:00 hod. bez potreby registrácie.

📍Aby boli možnosti pre obyvateľov čo najlepšie, mesto spolu s BBSK pripravuje aj dve výjazdové mobilné očkovacie jednotky. Obyvatelia budú mať možnosť dať sa zaočkovať na dvoch najväčších sídliskách počas soboty, 30. októbra 2021. Mobilné očkovacie tímy budú k dispozícii od 9:00 hod. do 16:00 hod. v telocvični bývalej ZŠ Tatranská v Sásovej a vo vstupnej hale ZŠ Moskovská na Fončorde bez potreby registrácie. Vítaní sú všetci od 18 rokov. Očkuje sa vakcínami Pfizer/BioNTech a jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

Prispejte k budovaniu kolektívnej imunity aj vy.

Podrobné informácie nájdete na: https://www.banskabystrica.sk/aktuality/2021/mesto-v-spolupraci-s-bbsk-pripravuje-vyjazdove-ockovacie-jednotky-na-foncordu-a-do-sasovej-uz-tuto-sobotu/


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *