islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PODPORILI SME AJ REFORMU NÁRODNÝCH PARKOV ✅ Predseda SPOLU a poslanec Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia dnes v Náro…

PODPORILI SME AJ REFORMU NÁRODNÝCH PARKOV ✅

Predseda SPOLU a poslanec Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia dnes v Národnej rade SR podporil aj koaličný návrh reformy národných parkov. Rovnako ako pri reforme nemocníc, aj pri národných parkoch sme ďaleko od toho, aby sme mohli byť plne spokojní, ale viac ako o politické body nám ide o vec. A aj táto reforma je lepšia, ako žiadna!

Procesne to bola čistá pohroma. Obsahovo zostalo z bombastických plánov ministra Budaja torzo. A ešte aj tá ohlodaná verzia bude realizovaná pomalšie ako minister a jeho poslanci avizovali. Ale… Vykročili sme na potrebnú cestu a ideme dobrým smerom.

Potrebujeme, aby sa postupne odstránili kompetenčné spory a správa národných parkov plne prešla pod envirorezort a Štátnu ochranu prírody SR. Rovnako je dobrý krok, že Správy narodných parkov získajú právnu subjektivitu. Odstraňujeme anomáliu, a aj keď to bude komplikovanejšie, je to potrebné. Benefit z toho v konečnom dôsledku môžu mať tak občania, ako aj naša príroda.

Strana SPOLU je konštruktívna opozícia. Vládna koalícia to neocení. Opozícia to nepochopí. My v SPOLU však veríme, že z dlhodobého hľadiska vecná politika nielenže je možná, ale je nevyhnutná. Ak nám totiž ide o krajinu, riešením musí byť len a len poctivá politika, ktorá postaví na prvé miesto záujem občana a republiky, a nie egá, populistické naháňanie lajkov či dokonca osobné záujmy a prospech.

#SPOLUpreSlovensko #SPOLUpreObčanov #SPOLUprePrírodu


Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *