islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POLICAJTI KRIMINÁLNEJ POLÍCIE PREKAZILI ĎALŠÍ DROGOVÝ BIZNIS – TENTO KRÁT BIZNIS S HEROÍNOM 🔲Až pätnásťročný pobyt za mrežami…

POLICAJTI KRIMINÁLNEJ POLÍCIE PREKAZILI ĎALŠÍ DROGOVÝ BIZNIS – TENTO KRÁT BIZNIS S HEROÍNOM

🔲Až pätnásťročný pobyt za mrežami hrozí v prípade preukázania viny pred súdom štyrom osobám, ktoré boli zadržané v rámci policajnej akcie bratislavskej krajskej kriminálky a policajtov Okresného riaditeľstva PZ v Malackách. V rámci intenzívneho vyšetrovania a dôslednej operatívno-pátracej činnosti bolo preukázané, že tieto osoby prechovávali a následne predávali na rôznych miestach v bratislavskom a trnavskom kraji omamné a psychotropné látky, najčastejšie heroín. K predaju dochádzalo po predchádzajúcej dohode s koncovými užívateľmi prostredníctvom mobilných telefónnych čísiel.
🔲Policajti po vykonaní potrebných úkonov zrealizovali dňa 14.03.2023 na základe predchádzajúceho príkazu sudcu pre prípravné konanie viaceré domové prehliadky na území bratislavského a trnavského kraja. V rámci vykonaných piatich domových prehliadok boli zaistené viaceré predmety s obsahom neznámej látky a zadržaných bolo celkovo 6 osôb.
Vykonaným expertíznym skúmaním Kriminalisticko a expertízneho ústavu Policajného zboru bolo preukázané, že zo zaisteného množstva zaistených látok by bolo možné pripraviť množstvo drogy heroín, ktoré zodpovedá celkovo 394 bežným jednorazovým dávkam. V zmysle zákona NR SR č. 139/1998 Z. z. o omamných látkach je práve heroín zaradený do I. skupiny omamných látok.
🔲Zo strany vyšetrovateľa bratislavskej krajskej kriminálky bolo v tejto súvislosti vznesené obvinenie z obzvlášť závažného zločinu výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 48-ročnému Jánovi S. z okresu Senec, 44-ročnému Martinovi N. z okresu Malacky, 51-ročnej Anne L. z Bratislavy a 45-ročnému Marekovi Š. z okresu Malacky. 45-ročný Marek sa tohto skutku dopustil aj napriek skutočnosti, že v minulosti už bol za takýto trestný čin rozsudkom Okresného súdu v Bratislave odsúdený.
🔲Zo strany vyšetrovateľa bol v tejto súvislosti spracovaný aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinených osôb.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *