islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POLICAJTI OBJASNILI TROJITÚ KRÁDEŽ VEĽMI INICIATÍVNEHO ZLODEJA 👮Policajti druhého bratislavského okresu objasnili krádež vlám…

POLICAJTI OBJASNILI TROJITÚ KRÁDEŽ
VEĽMI INICIATÍVNEHO ZLODEJA

👮Policajti druhého bratislavského okresu objasnili krádež vlámaním, ku ktorej došlo ešte v priebehu mesiaca október 2021. Obvineniu z pokračovacieho trestného činu krádeže čelí 41-ročný Bratislavčan Peter.
1️⃣Ten mal v zmysle doterajších informácií krátko medzi 01.15 h až 06.00 h poškodiť zámok a vlámať sa do priestorov lodného kontajnera, slúžiaceho ako umyváreň psov na Záhradníckej ulici. Tam mal poškodiť automat z ktorého následne odcudzil finančnú hotovosť. Škoda ktorá bola spôsobená krádežou a poškodením bola vyčíslená na cca. 500 ,-€.
2️⃣ Peter bezprostredne po spáchaní tohto skutku preliezol plot na susedný pozemok a poškodil uzamykací mechanizmus na dverách do tam situovanej predajne s farbami. Z jej vnútorných priestorov odcudzil viacero kusov farieb v spreji, oblečenia, tašiek, fixiek, tlačiareň a reproduktor, ako aj finančnú hotovosť.
3️⃣V krádeži pokračoval ďalej a vošiel do priestorov vedľa situovaného ateliéru, odkiaľ odcudzil 9 ks tetovacích prístrojov, transfomátor na ich nabíjanie, tlačiareň ako aj súčiastky potrebné k tetovaniu. Krádežou týchto predmetov spôsobil škodu v celkovej výške cca. 4.000 ,-€, poškodením priestorov predajne spôsobil škodu v doposiaľ presne nevyčíslenej výške.
👮Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II vzniesol v tejto súvislosti obvinenie z pokračovacieho trestného činu krádeže. V prípade preukázania vine pred súdom hrozí obvinenému za uvedené konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Obvinený je v súčasnej dobe vo výkone trestu odňatia slobody za inú trestnú činnosť.

📸: PIXABAY

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *