islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POMOC PODNIKATEĽOM, KTORÁ ZABRÁNI ÚPADKU 💚✌️ Ide o dôležitú úpravu, ktorej cieľom je poskytnúť dlžníkom dostatočný priestor na …

POMOC PODNIKATEĽOM, KTORÁ ZABRÁNI ÚPADKU 💚✌️

Ide o dôležitú úpravu, ktorej cieľom je poskytnúť dlžníkom dostatočný priestor na účinnú, efektívnu, rýchlu a transparentnú preventívnu reštrukturalizáciu v počiatočnom štádiu, kedy úpadok ešte len „hrozí“.

👉 Zabráni sa tak úpadku dlžníka, čím by sa súčasne malo zabrániť aj strate pracovných miest a strate know-how.

✅ Zároveň by sa tak mala maximalizovať aj celková hodnota pre veriteľov v porovnaní s tým, čo by získali v prípadnom konkurze.


POMOC PODNIKATEĽOM

✅ Dnes som na vláde predložila návrh nového právneho rámca pre podnikateľov vo finančných ťažkostiach.

Som veľmi rada, že tento návrh bol schválený. Súčasná doba, ktorá je výrazne spätá s pandémiou COVID-19, vyžaduje efektívne riešenia na problémy podnikateľov.

⚖️ Ide o dôležitú úpravu, ktorej cieľom je poskytnúť dlžníkom dostatočný priestor na účinnú, efektívnu, rýchlu a transparentnú preventívnu reštrukturalizáciu v počiatočnom štádiu, kedy úpadok ešte len „hrozí“. Zabráni sa tak úpadku dlžníka, čím by sa súčasne malo zabrániť aj strate pracovných miest a strate know-how. Zároveň by sa tak mala maximalizovať aj celková hodnota pre veriteľov v porovnaní s tým, čo by získali v prípadnom konkurze. Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *