islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PONUKA, KTORÁ SA MUSÍ ODMIETNUŤ! Igor Matovič je ako obohratá platňa. Vraj ponuka, ktorá sa neodmieta. Naposledy takú dostal o…

PONUKA, KTORÁ SA MUSÍ ODMIETNUŤ!

Igor Matovič je ako obohratá platňa. Vraj ponuka, ktorá sa neodmieta. Naposledy takú dostal od „pána Kirilla“. Vtedy dal freeride s očkovaním neregistrovanou vakcínou Sputnik a… spustil pád dôvery v očkovanie na Slovensku. Bolo to nepripravené a mimo vtedy, a žiaľ, je to nepripravené a mimo aj teraz.

Je šialené sledovať ako minister financií schizofrenicky na jednej strane hovorí o tom, že musíme byť rozpočtovo zodpovední, ale zároveň chce neadresne rozdať pol miliardy na poukážky, ktoré ani nezvýšia zaočkovanosť dôchodcov, ani nepomôžu najchudobnejším z nich.

Experti na chudobu dlhodobo upozorňujú, že sociálne slabí dôchodcovia potrebujú primárne pomôcť s nákladmi na bývanie, energie, potraviny a lieky. Ak teda chceme pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú a sú v núdzi – pomoc má smerovať adresne a do týchto oblastí. Úlety s reštauráciami, pobytmi v hoteloch a fitnesscentrami chudobným dôchodcom naozaj nepomôžu.

A či sa dá ešte dnes zachrániť katastrofálny stav zaočkovanosti motivačnými akciami? Neviem, ale som veľmi skeptický k motivácii, kde zaočkovaní namiesto peňazí na ruku, či bonusu, ktorý si môže hneď zobrať dostanú po očkovaní prísľub, že bonus bude raz… možno…

Ale o tom, že sa dá adresne pomôcť domácnostiam v núdzi pre zvýšené ceny energie, najviac postihnutým sektorom hospodárstva pre pandémiu a že má zmysel finančne motivovať vyčerpaných a demotivovaných zdravotníkov, o tom som presvedčený. Stačí používať štandardné adresné nástroje. Tak, ako to robia ozajstní zodpovední politici.


Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *