islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POSLEDNÁ ADVENTNÁ NEDEĽA SYMBOLIZUJE LÁSKU S poslednou zapálenou sviečkou na adventnom venci vieme, že čas sviatkov radosti a p…

POSLEDNÁ ADVENTNÁ NEDEĽA SYMBOLIZUJE LÁSKU

S poslednou zapálenou sviečkou na adventnom venci vieme, že čas sviatkov radosti a pokoja je už blízko. Máme však za sebou mimoriadne ťažký rok, možno najťažší v ponovembrovej histórii.

Po voľbách v roku 2020 sme sa chceli nadýchnuť, očistiť a urobiť poriadny krok k lepšiemu Slovensku. Prišla pandémia a všetko je ešte ťažšie. Ale napredujeme. A prežívame veľké historické chvíle.

Koncom roka sme schválili dve dôležité reformy. Zmodernizujeme nemocnice, zlepšíme dostupnosť i kvalitu zdravotnej starostlivosti pre všetkých občanov.

Národné parky sú naše zelené klenoty. Pomocou schválených zmien v správe týchto vzácnych území ich konečne postavíme na dôstojné miesto v hierarchii našich spoločenských hodnôt.

A naďalej budeme rozprestierať politický dáždnik nad očistou spoločnosti od korupcie. Orgány činné v trestnom konaní musia byť chránené pred nezákonnými politickými zásahmi. To je kľúčová podmienka pri obnove spravodlivosti.

Som rád, že tieto sviatky neprežijeme v lockdowne – zákaz vychádzania platí až od 20:00 hodiny. Ale klamal by som, keby som povedal, že nemám z uvoľnenia pravidiel žiadne obavy. Chcem vás preto poprosiť, aby ste k situácii pristupovali naozaj zodpovedne. Aj to je prejav lásky. Veď Vianoce sú najmä o láske. Skúsme preto tento rok vydržať a premyslime si, s kým ich strávime a nevystavujme seba a svojich blízkych zbytočnému riziku.

Chcem vás aj povzbudiť. Nevzdávajme to. Snažme sa napriek všetkému správať k sebe úctivo a s rešpektom. Snažme sa robiť denné radosti sebe a svojim blízkym. Nezabudnime na to, že sme citlivé a ľahko zraniteľné bytosti. Buďme vďační za každý malý úspech v našom živote. Ak budeme voči sebe zodpovední a ohľaduplní, tak potom všetko dobre dopadne.

Ja som dnes veľmi vďačný za to, že môžem byť so svojou manželkou a deťmi. Lebo naša láska mi pomáha stáť nohami pevne na zemi a zdolávať prekážky.

Peknú adventnú nedeľu priatelia.


Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *