islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POSLEDNÁ NÁDEJ: NAŠA NOVÁ KAMPAŇ, DO KTOREJ SA MÔŽETE ZAPOJIŤ AJ VY A POMÔCŤ NÁJSŤ DLHODOBO NEZVESTNÉ OSOBY HELENA MARUNOVÁ ➡ n…

POSLEDNÁ NÁDEJ: NAŠA NOVÁ KAMPAŇ, DO KTOREJ SA MÔŽETE ZAPOJIŤ AJ VY A POMÔCŤ NÁJSŤ DLHODOBO NEZVESTNÉ OSOBY

HELENA MARUNOVÁ
➡ nezvestná od roku 1999, polícii oznámené 2000
➡ rok narodenia: 1970
➡ pochádza z: Terchová
➡ okolnosti nezvestnosti: v septembri 1999 odišla z domu do Talianska, naposledy sa rodine ozvala 9.12.1999
➡ popis osoby: štíhlej postavy, vysoká 170 cm, vlasy dlhé, rovné na plecia prefarbené na blond, červený fľak na pravej ruke v oblasti bicepsu a podpažia

Pátranie po nezvestných osobách je v policajných evidenciách vedené 30 rokov. Síce aj po uplynutí tohto času je možné osobu vypátrať, spojiť s novo prebiehajúcim vyšetrovaním, avšak šanca na úspech sa znižuje ďalej každým rokom. Široká verejnosť hrá často v prípade nezvestných osôb nezameniteľnú rolu.

Preto sa obraciame na vás v novej kampani POSLEDNÁ NÁDEJ, prostredníctvom ktorej predstavujeme dlhodobo nezvestné osoby, teda ľudí, ktorí sú nezvestní 20+ rokov.

Ak máte akékoľvek informácie, často aj také, ktorým nepripisujete význam, radšej sa s nami o ne podeľte. Buď tu formou súkromnej správy, alebo na čísle 158, alebo na ktoromkoľvek policajnom oddelení.

Využite poslednú nádej pre dlhodobo nezvestných a ich rodiny, ktoré už roky nemajú žiadne správy…

Databáza nezvestných osôb
➡ https://www.minv.sk/?patros-zaznam-vyhladaj

Nezvestné deti
➡ https://www.minv.sk/?patros-index

❓ Vedeli ste, že na Slovensku sa vypátra drvivá väčšina nezvestných osôb? V roku 2021 bolo v policajných databázach vedených 3 939 nezvestných, pričom došlo k vypátraniu 3 367 z nich, čo je takmer 86 % úspešnosť.

❓ Vedeli ste, že na Slovensku nedochádza k únosom detí, ako sa to často prezentuje v rôznych poplašných správach na Facebooku? Za nezvestnosť detí môžu často úteky mladistvých alebo takzvané rodičovské únosy. Sledujte Hoaxy a podvody – Polícia SR.

❓ Vedeli ste, že aj na Slovensku existuje systém, do ktorého ak sa zaregistrujete, tak v prípade únosu dieťaťa dostanete upozornenie? Choďte na https://www.amberalert.sk/.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *