islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Pozvánka na Vianočný koncert

Vychutnajte si z pohodlia domova už túto nedeľu, 19. decembra Vianočný online koncert z očarujúcej katedrály sv. Šebastiána. ️

V rámci zachovania tradície charitatívnych vianočných koncertov MČ Bratislava-Rača poteší všetkých Račanov, ale i ďalších divákov – priaznivcov kvalitného umenia.

Štvrtá adventná nedeľa bude patriť opernej dive, sólistke Slovenského národného divadla, Jolane Fogašovej, ktorá našu krajinu preslávila v prestížnych zahraničných, svetových operných domoch ako sú milánska La Scala, Teatro San Carlo v Neapole a tlieskali jej aj diváci v Pekingu a mnohých ďalších metropolách. Jej speváckym partnerom na pódiu bude renomovaný barytón, známy operný spevák Aleš Jenis, ktorého poznajú operní priaznivci Holandskej národnej opery či jednej z najvýznamnejších operných scén – Glyndebourne Opera House.

Sólistov bude sprevádzať na klavíri vynikajúca klaviristka Jana Nagy-Juhász a na organe renomovaný koncertný interpret Marek Vrábel.

K slovu sa dostanú aj nastupujúce talenty – študentky VŠMU Barbora Čechová a Dominika Mičíková vystúpia s náročným duetom Ave Maria Mikuláša Schneidera Trnavského.

Aj počas tohtoročného Vianočného koncertu preto vystúpia žiaci zo Základnej umeleckej školy na Vrbenského ulici: Matej Balogh, Zara Bianka Bubnič, Anna Rejková, Martin Rybár s klavírnym doprovodom pedagogičky Melindy Dvořákovej. Veď čo môže byť krajšie, ako detské umelecké výkony v predvianočnom čase, z ktorých cítite v hĺbke nevinných dušičiek kúsok trémy, no zároveň ozajstné nasadenie?

Všetkým, ktorí túžia stráviť príjemné sviatočné chvíle, ponúka MČ Bratislava-Rača koncert plný nádherných vianočných piesní, operných árií ako aj slovenských a svetových kolied. Nenechajte si ho ujsť.

Vianočný online koncert budeme vysielať už túto nedeľu o 17.00 hod. na profile MČ RAČA, Youtube – Mestská časť Bratislava-Rača alebo na FB profile online časopisu Moja kultúra SK.

Čaro Vianoc s Jolanou Fogašovou a Alešom Jenisom

Najkrajšie sviatky v roku sa vždy spájajú s radosťou, láskou, pokojom, no najmä vianočnými koledami a čistou krásou, ktorú ľudia môžu pocítiť vďaka umeniu. Stalo sa už dobrou tradíciou, že advent sa v Mestskej časti Bratislava-Rača slávi koncertom klasickej hudby v očarujúcich priestoroch Katedrály sv. Šebastiána.

Príspevky prosím posielajte na účet MÚ Rača:
https://www.raca.sk/online-platba/
IBAN: SK75 0200 0000 0000 0042 1032
VS: 19122021
Vaša malá podpora môže pre niekoho znamenať tak veľa. Ďakujeme.

https://www.youtube.com/watch?v=erRQ1qyVaPI

Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *