islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

POZÝVAME VÁS NA DISKUSIU ZAMERANÚ NA ZMENU KLÍMY Zmierňovať negatívne dopady klimatickej zmeny prostredníctvom efektívnych opa…

POZÝVAME VÁS NA DISKUSIU ZAMERANÚ NA ZMENU KLÍMY

Zmierňovať negatívne dopady klimatickej zmeny prostredníctvom efektívnych opatrení je nevyhnutným krokom každej samosprávy. Jedným z pozitívnych príkladov v Banskej Bystrici je revitalizácia vnútrobloku na Fončorde. Súčasťou obnoveného areálu je, napríklad, retenčná nádrž s objemom takmer 90 metrov kubických, ktorá zachytáva dažďovú vodu z priľahlých parkovísk. Víziou mesta je podobné vodozádržné opatrenia realizovať aj v rámci Zelených sídlisk. Momentálne prebieha predstavenie urbanisticko-krajinárskych štúdií pre jednotlivé lokality.

Kľúčový je však aj projekt Reakcia na zmenu klímy mesta Banská Bystrica, ktorý implementujeme od roku 2021. Jeho súčasťou je, okrem iného, tvorba klimatickej stratégie a akčného plánu. S cieľom zapojiť obyvateľov do procesu tvorby, robiť intenzívnejšiu osvetu a aktivizovať komunity, organizujeme 30. marca 2023 o 16:30 h. v 365.labb diskusiu, na ktorej bude verejnosti predstavený proces tvorby a prvé dve časti Akčného plánu pre mitigáciu a adaptáciu na zmenu klímy.

O tom, čo je zmena klímy, ako je na ňu samospráva pripravená, ale aj to, akým spôsobom možno zmierniť jej dopady, porozpráva klimatológ prof. Milan Lapin. K dispozícii budú tiež zástupcovia odborných útvarov mestského úradu, ako aj spracovatelia dokumentu.

Momentálne prebieha príprava Akčného plánu, pričom jeho analytické časti sú už zverejnené na webovej stránke mesta, konkrétne na odkaze: https://www.banskabystrica.sk/APMA/. Svoje návrhy a pripomienky môžu posielať obyvatelia na e-mailovú adresu: APMABanskaBystrica@gmail.com.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *