islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Prajeme krásny Deň Zeme! :) Rača aj vďaka blízkosti Malých Karpát patrí medzi najpríjemnejšie lokality na život. Vždy je však…

Prajeme krásny Deň Zeme! 🙂

Rača aj vďaka blízkosti Malých Karpát patrí medzi najpríjemnejšie lokality na život.

Vždy je však čo zlepšovať a nemusí pritom ísť o extra veľkolepé, už z diaľky viditeľné projekty. Každá drobnosť sa počíta.

Malú drobnosť priniesla aj MČ Bratislava-Rača. Zaobstarali sme dve monitorovacie stanice, ktoré vyhodnocujú koncentráciu pevných prachových častíc a oxidu dusičnatého v okolí základných škôl na Tbiliskej ulici a na Hubeného ulici.

Vďaka tomu bude mať mestská časť objektívne informácie o stave kvality ovzdušia a bude môcť tieto údaje využívať pri snahe o realizáciu tvrdých alebo mäkkých opatrení znižujúcich dopad na kvalitu ovzdušia na lokálnej úrovni. Medzi tie môže patriť napríklad úprava pobytu detí v exteriéri počas nadpriemernému znečisteniu ovzdušia alebo úprava dopravného režimu v okolí školy.

Viete o podobnej drobnosti a aktivitách dobrovoľníkov, škôl či firiem? Podeľte sa o to a inšpirujte, aby MČ RAČA bola najviac zelená štvrť široko ďaleko. 🙂

Každá drobnosť sa počíta.

Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *