islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PRAVDA A LÁSKA ZVÍŤAZÍ Dnes si pripomíname 10. výročie úmrtia prvého ponovembrového a zároveň aj posledného prezidenta spoločné…

PRAVDA A LÁSKA ZVÍŤAZÍ

Dnes si pripomíname 10. výročie úmrtia prvého ponovembrového a zároveň aj posledného prezidenta spoločného Československa, Václava Havla, ktorého odkaz nestarne.

Václav Havel bol pre mňa kľúčová osobnosť, ktorá túto krajinu vyviedla z totality do demokracie. Bol to jednoducho človek, ktorý do špiku kostí si zažil, čo je to totalita a okrem toho, že to zhmotnil do svojich divadelných hier, tak nám jasne vo svojich prejavoch aj vo svojich činoch už ako prezident dával odkazy, ktorou cestou máme ísť. Bolo nesmierne dôležité, že to bol práve on, kto sa stal prvým prezidentom Československa ako demokratickej krajiny.

Pre mňa osobne je Václav Havel príkladom, že verejný činiteľ nemusí stratiť sám seba ako človek. Že sa dá vykonávať verejnú funkciu bez toho, aby sme klamali samých seba alebo ľudí a robil to, proste, dobre. Tak ako písal svoje hry, tak v týchto princípoch, ktoré nám v hrách chcel ukázať, vykonával aj verejnú funkciu.


Autor správy, foto a správu publikoval Mária Kolíková on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *