islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PRE FALOŠNÝ COVID PASS JE V OBROVSKÝCH MALÉROCH: POLÍCIA ZAČALA TRESTNÉ STÍHANIE Policajti Obvodného oddelenia PZ v Trenčíne sa…

PRE FALOŠNÝ COVID PASS JE V OBROVSKÝCH MALÉROCH: POLÍCIA ZAČALA TRESTNÉ STÍHANIE

Policajti Obvodného oddelenia PZ v Trenčíne sa zaoberajú prípadom, kedy malo dôjsť k sfalšovaniu dokladov o zaočkovaní proti ochoreniu Covid-19.

Polícia SR – Trenčiansky kraj

Očkovací preukaz bol opatrený hlavičkou oprávnenej osoby a potvrdzoval podanie dvoch dávok vakcíny proti ochoreniu Covid-19. Na preukaze sa nachádzali aj 2 ks odtlačku pečiatky lekárov oprávnenej osoby.

Počas požiadavky na aktiváciu tzv. green pasu bolo zistené, že osoba, na ktorú bol očkovací preukaz vystavený sa v záznamoch o očkovaných pacientoch nenachádza.

Taktiež lekári, ktorých pečiatky sú uvedené na očkovacom preukaze v dňoch, kedy mala byť údajne osoba očkovaná, nepracovali vo vakcinačnom centre oprávnenej osoby. Na základe uvedeného vzniklo dôvodné podozrenie, že doposiaľ nestotožnený páchateľ zámerne vyhotovil nepravdivú zdravotnú dokumentáciu v úmysle použiť ju ako pravú v konaní pred orgánom verejnej moci.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Trenčíne začal trestné stíhanie pre prečin falšovania a vyhotovovania nepravdivej zdravotnej dokumentácie.

V prípade dokázania viny páchateľovi hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na dva roky.

Foto: ilustračné


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *