islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Prečo nevstupovať na nedostavané ihriská Na riziko, ktoré hrozí na rozostavanom detskom ihrisku, by mali pamätať najmä dospelí …

Prečo nevstupovať na nedostavané ihriská

Na riziko, ktoré hrozí na rozostavanom detskom ihrisku, by mali pamätať najmä dospelí – či už rodičia, alebo starí rodičia, ktorí dohliadajú na tých najmenších. Aj keď nové hracie či športové prvky sú už na viacerých miestach nainštalované, červená páska je jasným signálom. Na takéto miesto je vstup zakázaný. Odstránením takejto vizuálnej zátarasy však riziko úrazu nepominie (ako napr. na foto – ihrisko Sedmokráskova).

Dôvod je pritom jednoduchý. Betónované plochy nemusia byť dostatočne vytvrdnuté, skrutky nemusia byť dotiahnuté na maximum, či trávnik ešte nemusí byť upravený do finálnej podoby. Kým budú hotové, treba si nájsť inú plochu na hranie. Veď prejsť o pár stoviek metrov ďalej je určite menej nebezpečné ako nechať dieťa hrať sa na mieste, kde na neho číha niekoľko nebezpečenstiev.

Smutným faktom je, že správ, ako rodičia dovoľujú deťom hrať sa na takýchto plochách, sme dostali už niekoľko. Namiesto zábavy ich však vystavujú obrovskému riziku. Preto si treba poriadne všímať informačné tabule. Tým, že s deťmi nebudete chodiť na takéto rozostavené ihriská, vyhnete sa nebezpečenstvu a zároveň sa aj chráni náš spoločný majetok.

Autor správy, foto a správu publikoval MČ Ružinov – oficiálna stránka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *