islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Predseda KBS Bernard Bober bude rokovať v Bruseli s predstaviteľmi EÚ

Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS), košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober a predseda Rady KBS pre Slovákov v zahraničí, bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko odcestujú na dvojdňovú pracovnú návštevu Bruselu. Stretnú sa so zástupcami Európske komisie (EK), Európskeho parlamentu, Komisie biskupských konferencií Európskej únie (COMECE), členmi politickej skupiny EPP a Slovenskou katolíckou misiu v Bruseli. Návšteva sa uskutoční na pozvanie poslankyne Európskeho parlamentu Miriam Lexmann.

„Témy sa budú týkať situácie Cirkvi v Európe i u nás. Hovoriť chceme aj o budúcnosti Európy a hodnotových základoch Európskej únie, o tom, kam ako európske spoločenstvo kráčame a aká je úloha Cirkvi v tomto smere. Nevynecháme diskusiu o našej službe pomoci v dôsledku vojny na Ukrajine. Zároveň nás čaká bratské stretnutie s miestnymi biskupmi a návšteva našich krajanov v slovenskej misie v Bruseli,“ hovorí výkonný tajomník KBS Ivan Ružička, ktorý biskupov sprevádza.

Do belgickej metropoly pôjdu predstavitelia KBS v pondelok. V prvý deň sa stretnú s generálnym tajomníkom COMECE Manuelom E. Barrios Prietom. Hovoriť budú aj s členmi Sekretariátu COMECE. Večer ukončia večerou s bruselským pomocným biskupom Jeanom Kockerolsom. V utorok sa stretnú s členmi EPP skupiny pre medzikultúrny a náboženský dialóg a predsedom politickej skupiny EPP Manfredom Weberom. Potom ich príjme predseda Výboru Európskeho parlamentu pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE) J.F. Lopez Aguilar a podpredseda EK M. Schinas.

Program bude pokračovať stretnutím so zástupcami organizácií ADF, s ktorými prediskutujú aktuálne otázky európskych súdnych rozhodnutí a ACN, s ktorými budú hovoriť o stave náboženskej slobody v Európe a vo svete. Následne je naplánované stretnutie s podpredsedom Európskeho parlamentu Othmarom Karasom. Program ukončia na svätej omši s krajnmi zo Slovenska v Slovenskej katolíckej misii.

TK KBS


Predseda KBS, košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober a predseda Rady KBS pre Slovákov v zahraničí, bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko odcestujú na pracovnú návštevu Bruselu.
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *