islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Predseda KBS sa v Bruseli stretol so Slovákmi, ktorí tam pracujú

Predseda KBS Mons. Bernard Bober ukončil pracovnú návštevu v Bruseli stretnutím so Slovákmi, ktorí v jednom zo sídiel EÚ pracujú. Celebroval pre nich svätú omšu v sídle Slovenskej katolíckej misie v kostole Najvätejšieho Srdca Ježišovho. „Stretnutie so Slovákom v zahraničí je vždy potešením,“ povedal pre TK KBS.

V homílii ich povzbudil v prebiehajúcom čase adventu, „aby každý nosil so sebou myšlienku príchodu Ježiša Krista, nech každý s Kristom žije a s Kristom počíta vo svojom živote“. Po svätej omši miestni Slováci pripravili agapé, na ktorom nechýbali ani slovenské koláče. „To bolo sympatické, že ponúkali svoje koláče, domovinu, ktorá každému dobre padne,“ dodal.

Predseda KBS sa v utorok v Bruseli stretol s podpredsedom Európskeho parlamentu Othmarom Karasom.

Podľa Mons. B. Bobera témy Európskej únie sa týkajú aj Cirkvi, pretože Cirkev je prítomná v každom jednom národe a v každom jednom čase. „Je to najstaršia inštitúcia, ktorá má čo povedať aj dnešnému svetu. Nikto nemôže povedať, ako niektorí hovoria, že sme spiatočníci, že myslíme iba na staré časy. Vôbec nie. Cirkev vždy vedela pozdvihnúť národ a podržať ho. To sa deje aj v tomto čase, nielen v minulosti,“ povedal s tým, že ide o témy, ktoré tiež rezonujú v spoločnosti.

V rozhovore s podpredsedom Európskeho parlamentu Mons. Bober spomenul i témy, ktoré sú horúce, a rôzne komentáre na tieto témy nie sú pre cirkev príjemné. „Avšak všetko treba vedieť zniesť, lebo častokrát sú to len vášnivé reči, ktoré dávajú najavo, že človek sa nevie s niečím vysporiadať alebo nevie všetko dobre pochopiť,“ povedal predseda KBS, podľa ktorého je Európska únia istotou pre Slovákov, aj pre celé zoskupenie.

TK KBS


Predseda KBS Mons. Bernard Bober ukončil pracovnú návštevu v Bruseli stretnutím so Slovákmi, ktorí v jednom zo sídiel EÚ pracujú. Celebroval pre nich svätú omšu v sídle Slovenskej katolíckej misie v kostole Najvätejšieho Srdca Ježišovho. „Stretnutie so Slovákom v zahraničí je…
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *