islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PREDSTAVUJEME TÍM ODBORNÍKOV STRATÉGIE INKLUZÍVNEHO VZDELÁVANIA 🤝Rezort školstva si zakladá na spolupráci s odborníkmi z praxe,…

PREDSTAVUJEME TÍM ODBORNÍKOV STRATÉGIE INKLUZÍVNEHO VZDELÁVANIA
🤝Rezort školstva si zakladá na spolupráci s odborníkmi z praxe, žiadne opatrenie by sa totiž nemalo robiť ľudovo povedané od stola. Preto sme radi, že Vám môžeme predstaviť druhú členku tímu, ktorý pracuje na stratégii inkluzívneho vzdelávania. Je ňou docentka Jana Lopúchová.

👀Vysokoškolská pedagogička, ktorá 25 rokov pôsobí na Katedre špeciálnej pedagogiky Pedagogickej fakulty UK v Bratislave. Venuje sa mimoriadne zaujímavej oblasti špeciálnej pedagogiky so zameraním na zrakovo postihnutých. Obzvlášť sa venuje pedagogike detí raného a predškolského veku.

💻Rovnako sa zameriava na problematiku digitálnych technológií pre jednotlivcov so zdravotným znevýhodnením.

⚙️ Má bohaté skúsenosti s debarierizáciou a sprístupňovaním akademického prostredia študentom so špecifickými potrebami. Participovala na projektoch sprístupňovania galérií a múzeí znevýhodneným skupinám obyvateľstva, pri tvorbe stratégie inkluzívneho vzdelávania participuje najmä na oblasti debarierizácie.

Bola tiež hlavnou riešiteľkou dvoch KEGA projektov a participovala na ďalších viac ako 20 projektoch. Publikovala vyše 200 vedeckých prác.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *