islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PRIHLÁSTE SVOJE DIEŤA DO KARLOVESKÉHO DENNÉHO PRÍRODNÉHO TÁBORA 👧👦🌳🌾

PRIHLÁSTE SVOJE DIEŤA DO KARLOVESKÉHO DENNÉHO PRÍRODNÉHO TÁBORA 👧👦🌳🌾
Nenašli ste ešte pre svoje dieťa ten pravý prázdninový letný tábor? Má záujem o prírodu a rado v nej trávi čas? Potom máme pre vás tip. 👍 Prihláste svoju ratolesť do denného letného tábora v krásnom prírodnom prostredí lesov nad Dlhými dielmi, ktorý organizuje od 8. do 12. júla Karlova Ves pre svojich najmenších obyvateľov.
🗓 Termín: 8. – 12. 7. 2024, každý deň od 8:00 do 17:00 h.
📍 Miesto: Komunitné centrum Dlhé diely na Majerníkovej ul., ale hlavne les, lúka a príroda okolo Dlhých Dielov.
🍲 Strava: 3x denne, pitný režim.
👧 Pre koho je tábor vhodný: deti od 6 do12 rokov.
📋 Program: bude prispôsobený počasiu, v prípade slnečného počasia budú deti väčšinu dňa vonku na vzduchu, takže tomu je potrebné prispôsobiť oblečenie. Cieľom tábora je byť s deťmi čo najviac v prírode. 👦🌳🌤
Každý deň bude iná téma skúmania prírody a hier v prírode za účelom rozvinutia vnímania prírody deťmi ako súčasti našich životov.
✅ 1. deň: Les – čo je les, čo rastie a žije v lese, spoznávanie stromov, ich funkcia v ekosystéme Zeme, tematické hry v lese, voľné hry v lese za účelom rozvinutia vnímania prírody deťmi, napr. stavanie „bunkrov“ z vetiev.
✅ 2. deň: Les – aké živočíchy žijú v lesnej hrabanke – hmyz a bezstavovce, čo žije v mŕtvom dreve?, tematické hry, voľné hry v lese, napr. stavanie „bunkrov“ z vetiev.
✅ 3. deň: Kroviny – tam kde končí les a začína lúka – aké vtáky tam bývajú?, hľadanie hniezd vtákov, poznávanie vtákov, pozorovanie jašteríc a iných živočíchov. Tematické hry.
✅ 4. deň: Lúka – čo sa skrýva v tráve na lúke? Poznávanie hmyzu (motýle, chrobáky, včely, lúčne koníky, kobylky..), stopy zvierat a trus zvierat. Tematická hra: čo chytíš v tráve? Jaštericu, cvrčka, či motýľa?
✅ 5. deň: Les – lesná hra, opekačka, rozlúčka.
🧾 V cene: Inštruktori, jedlo 3krát denne, pitný režim, dvakrát opekačka (špekačky, slanina, chlieb), lesná hra na hľadanie pokladu podľa indícií, materiál na tvorivé dielne (papiere, farby, štetce, a všetko čo bude potrebné na tvorenie vnútri v prípade daždivého počasia), zapožičanie lôpt, bedmintonových rakiet a iného potrebného športového náčinia, dodatočné zdravotné poistenie každého dieťaťa. V prípade pekného počasia celý týždeň tvorivé dielne nebudú, lebo aktivity sa budú odohrávať vonku, v prírode.
❗️ Poznámka: Tábor sa uskutoční v prípade, že bude prihlásených minimálne 5 detí. Prihlásenie je záväzné iba v prípade, že bola uhradená plná suma na účet do 28.6.2024. Číslo účtu bude zaslané záujemcom na email aj s dotazníkom a prihláškou. Cena denného tábora je 105 eur.
📧📱 V prípade záujmu, napíšte na email: silvia.halkova@karlovaves.sk alebo zatelefonujte na číslo: 0908 430 971.

Autor správy, foto a správu publikoval Karlova Ves on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *