islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PRIPOMÍNAME SI DEŇ VZNIKU ČESKO-SLOVENSKA Dnes si pripomíname významný deň v našej histórii a som rada, že sa vďaka poslaneckej…

PRIPOMÍNAME SI DEŇ VZNIKU ČESKO-SLOVENSKA

Dnes si pripomíname významný deň v našej histórii a som rada, že sa vďaka poslaneckej iniciatíve z minulého roka opäť zaradil k štátnym sviatkom. Je to už vyše 100 rokov odkedy Česi a Slováci vytvorili úspešný, demokratický a rešpektovaný spoločný štát. Pod jeho podobu sa podpísali osobnosti ako Tomáš Garrigue Masaryk a Milan Rastislav Štefánik. Prešiel si vojnou, dlhým obdobím totality a napokon rozdelením. Znovu sme sa však stretli v Európskej únii ako dve rovnocenné krajiny. A hoci dnes každý z našich štátov kráča vlastnou cestou a rieši rôzne situácie, čelíme aj spoločným výzvam. Zvlášť v aktuálnej ťažkej situácii je určite dobré mať nablízku spoľahlivého partnera, na ktorého vieme, že sa môžeme s dôverou obrátiť. Platí to určite pre obe strany.

Želajme si, aby dobrá spolupráca medzi našimi krajinami pokračovala a posúvala nás k prosperite a k demokratickým štandardom.

🇨🇿🇸🇰

Foto: Zdroj TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Mária Kolíková on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *