islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PRVÍ DVAJA SLOVENSKÍ PILOTI SÚ PRIPRAVENÍ NA OBRANU VZDUŠNÉHO PRIESTORU SR 🇸🇰 ⭐ Náčelník generálneho štábu Ozbrojených síl Slov…

PRVÍ DVAJA SLOVENSKÍ PILOTI SÚ PRIPRAVENÍ NA OBRANU VZDUŠNÉHO PRIESTORU SR 🇸🇰

⭐ Náčelník generálneho štábu Ozbrojených síl Slovenskej republiky generál Daniel Zmeko absolvuje v týchto dňoch pracovnú návštevu Spojených štátov amerických, počas ktorej sa zastavil aj na základni Morris Leteckej národnej gardy štátu Arizona v Tucsone, kde navštívil slovenských pilotov.

✅ Vo výcviku v USA dosahujú slovenskí piloti už tradične skvelé výkony, o čom svedčí aj množstvo ocenení, vrátane ocenenia „TOP GUN“. Dvaja slovenskí piloti sa už dostali na stíhacích lietadlách F-16 na najvyššiu úroveň a sú pripravení na ochranu nášho vzdušného priestoru.

🤝🏻 Po stretnutí s veliteľom a štábom 162. stíhacieho krídla cvičnej jednotky sa generál presunul do štátu Tennessee na veliteľstvo 101. výsadkovej divízie Armády USA vo Fort Campbell, kde spoločne s veliteľom divízie, generálom Josephom McGeeom preberali aktuálne otázky týkajúce sa bezpečnostnej situácie v Európe a spolupráce spojeneckých síl na východnom krídle NATO.

🫡 Generál Zmeko zakončí svoju pracovnú cestu návštevou Národnej gardy štátu Indiana, kde absolvuje viacero rokovaní a pripomenie si 30. výročie vzájomnej spolupráce pri obrane mieru a demokracie vo svete.

#ossr #slovensko #usa #F16 #indiana #spolupraca #obrana #bezpecnost


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *