islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

REFORMA NEMOCNÍC PREŠLA, HISTÓRIA SI TENTO DEŇ ZAPAMÄTÁ Po 15 rokoch reformného bezvetria a za systematického rozkrádania zdrav…

REFORMA NEMOCNÍC PREŠLA, HISTÓRIA SI TENTO DEŇ ZAPAMÄTÁ

Po 15 rokoch reformného bezvetria a za systematického rozkrádania zdravotníctva, sme dnes urobili veľký krok vpred. Sme prvá vláda, ktorej sa podarilo presadiť kľúčovú reformu v zdravotníctve a môžeme začať pracovať na tom, aby slovenskí občania mali modernú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť.

Zákon o optimalizácii siete nemocníc je spolu s reformou primárnej ambulantnej starostlivosti, dlhodobej a akútnej zdravotnej starostlivosti odrazovým mostíkom k lepšiemu zdravotníctvu.

Je to poctivý plán spájania síl a lepšieho využitia ľudských a materiálnych zdrojov, z ktorého budú mať úžitok pacienti aj samotní zdravotníci. Schválením zákona zároveň plníme kľúčový míľnik z plánu obnovy a máme na dosah viac ako miliardu eur na investície do rekonštrukcie a výstavby nových nemocníc. Takéto dobré podmienky na uskutočnenie veľkých zmien tu predtým nikdy neboli.

Ďakujem všetkým, ktorí na reforme poctivo pracovali a aj poslancom, že zákon podporili. Dnešným úspešným hlasovaním sme spustili proces, ktorý dostane naše zdravotníctvo do formy. Je to deň, ktorý dokazuje, že táto vláda má zmysel a musí vydržať. Veľká vďaka.


Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *