islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

RESPIRÁTOR UŽ NIE JE POVINNÝ, PRE VIACERÝCH MÁ VŠAK JEHO NOSENIE AJ NAĎALEJ VÝZNAM Od dnešného dňa prestáva platiť povinnosť no…

RESPIRÁTOR UŽ NIE JE POVINNÝ, PRE VIACERÝCH MÁ VŠAK JEHO NOSENIE AJ NAĎALEJ VÝZNAM

Od dnešného dňa prestáva platiť povinnosť nosenia respirátora ako v exteriéroch, tak – až na výnimky – aj v interiéroch.

Aj keď sa na Slovensku všetky pandemické ukazovatele zlepšujú a mnohí obyvatelia už majú voči vírusu SARS-CoV-2 vybudovanú istú formu imunity, incidencia ochorenia COVID-19 je ešte stále relatívne vysoká. Pravdepodobnosť nákazy na nás striehne najmä v zle vetraných vnútorných priestoroch, v ktorých sa pohybuje väčšie množstvo ľudí.

Nakoľko respirátor patrí medzi najlepšie spôsoby ochrany pred nákazou, pre viaceré skupiny obyvateľstva má jeho nosenie aj naďalej veľký význam.

Nosením respirátora by sa mali naďalej chrániť predovšetkým rizikové skupiny obyvateľstva, ako sú starší ľudia, ľudia s chronickými ochoreniami, či nezaočkovaní. Respirátorom tak isto chránite svoje okolie, ak máte z akéhokoľvek dôvodu podozrenie, že by ste mohli byť infekční.

Kedy dáme respirátory dole úplne, je zatiaľ ťažké predikovať. Uplynuvšie 2 pandemické roky ukázali, že s príchodom letných mesiacov dochádzalo k poklesu incidencie takmer na nulu. Nazdávame sa teda, že obdobie, kedy už na nás vírus SARS-CoV-2 nebude v každodenných situáciách striehnuť, sa blíži.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *