islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Robíme to, čo máme robiť, ako kresťania, odkazuje farár v Kútoch Moško

Pomoc utečencom, ktorí prichádzajú na hranice medzi Slovenskom a Českom, mu dáva „vnútornú istotu a radosť“ z toho, že sa cíti užitočný. Farár z Kútov to povedal v najnovšej relácii Bratislavskej arcidiecézy Aktuálne od nás. „Nie je nad čím rozmýšľať, treba im pomôcť,“ uviedol František Moško.

„Mne to dáva vnútornú radosť aj napriek tomu, že to nie je pochopené od mnohých kresťanov, prečo by sme mali pomáhať aj moslimom,“ hovorí farár Moško. Táto pomoc je podľa neho to, čo hovoril aj Ješiš. „Neodsudzovať, neposudzovať, jednoduchá služba. (…) Tak to cítime,“ uviedol.

V relácii priblížil, v čom spočíva ich pomoc. Pre prevažne sýrskych utečencov zabezpečujú 10 – 15 ľudí raňajky. Obsahujú chlieb, syry, sladkosti, podávajú im aj čierny čaj. Odovzdávajú im ich vždy osobne. Medzi tými, ktorí ich prijímajú, sú na 99 percent Sýrčania. Viacerí už strávili roky v utečeneckých táboroch, zväča v Turecku. Zvyčajne smerujú do Nemecka, kde má väčšina z nich niekoho „z rodiny“.

Tí, čo prichádzajú nie sú agresívni, ale cítiť v nich neistotu, ktorú zažívajú, hovorí Moško. Tí, ktorí im chcú pomôcť, sa môžu ozvať na kontakty, ktoré má na stránke farnosti Kúty, uviedol v relácii, ktorú je možné nájsť aj na profile arcidiecézy na Facebooku, na YouTube kanáli a iných platformách.

Bratislavská arcidiecéza TK KBS


Pomoc utečencom, ktorí prichádzajú na hranice medzi Slovenskom a Českom, mu dáva „vnútornú istotu a radosť“ z toho, že sa cíti užitočný. Farár z Kútov to povedal v najnovšej relácii Bratislavskej arcidiecézy.
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *