islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

RODIČOVSKÝ BONUS PREŠIEL DO 2. ČÍTANIA ÚSTAVNOU VÄČŠINOU Poslanci dnes podporili deväťdesiatimi hlasmi Rodičovský bonus na ďalš…

RODIČOVSKÝ BONUS PREŠIEL DO 2. ČÍTANIA ÚSTAVNOU VÄČŠINOU

Poslanci dnes podporili deväťdesiatimi hlasmi Rodičovský bonus na ďalšie rokovanie. Sme tak veľmi blízko k tomu, aby sme od 1. januára 2023 ODSTRÁNILI krivdu na matkách-dôchodkyniach. Teraz máme priestor návrh ešte vyšperkovať a doladiť tak, aby si získal čo najväčšiu podporu. Som pripravený rokovať aj o návrhoch opozície, ak sa rozhodnú prísť s vylepšením.

V tomto návrhu prinášame:
👉 zmiernenie diskriminácie žien na dôchodku, ktoré vychovali pracujúce deti. Rodičovský bonus prilepší dôchodok 816 000 dôchodcom
👉 právo na individuálny dôchodkový strop, kedy ľudia budú môcť odísť na dôchodok hneď po odpracovaní 40 rokov
👉 mechanizmus naviazania odchodu do dôchodku na strednú dobu dožitia

Aby som vám ozrejmil, ako rokuje parlament, dnes poslanci posunuli návrh Rodičovského bonusu do druhého čítania. Následné hlasovanie sa uskutoční približne o mesiac. Dovtedy si spolu prejdeme argumenty a poslanci budú môcť predniesť svoje doplnenia a prípadné vylepšenia.

Všetkým, ktorí podporili túto masívnu pomoc pre dôchodcov, veľmi pekne ďakujem. A už teraz sa teším na odbornú diskusiu pred záverečným hlasovaním.


Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *