islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Rokovanie lídrov 32 členských štátov NATO vo Washingtone sa koná v roku 75

Rokovanie lídrov 32 členských štátov NATO vo Washingtone sa koná v roku 75. výročia vzniku obrannej organizácie, ktorá za obdobie svojej existencie zabezpečila presne to, s akým cieľom bola v roku 1949 založená.

Pre Slovensko je však dôležitá aj zdanlivo banálna vec, takzvaná „family foto“, ktorá patrí k rituálu medzinárodných rokovaní.

Je to totiž aj silné politické posolstvo domov a aj náš odkaz voči ostatným účastníkom rodinnej fotografie. Objavuje sa na nej prezident, minister zahraničných vecí a minister obrany krajiny, ktorej politická reprezentácia vedie rétorickú vojnu voči ostatným členom rodiny. Príbuzných označuje za vojnových štváčov a NATO ako militantnú organizáciu.

Západ, ktorý je tou rodinou na fotke, je pre nich zodpovedným za vojnu na Ukrajine a za to, že sa medzi sebou zabíjajú Slovania.

Sme na fotke rodiny, ktorú drží pohromade heslo, že útok na jedného je útokom na všetkých a pritom hlavný veliteľ ozbrojených síl SR nevie odpovedať jasne na otázku, či by sme išli na pomoc Poľsku, keby bolo napadnuté.

Sme krajinou, kde najhlučnejší vlastenci sú na poslednej priečke odhodlanosti brániť vlasť a najväčšiu chuť bojovať majú, keď počujú slová liberál a progresívec.

Slovensko má šťastie, pretože ostatní členovia rodiny, sú evidentne odhodlaní brániť nás viac ako my sami. Family foto z Washingtonu má preto pre Slovensko obrovský význam.

Viac sa dočítate v mojom komentári pre Sme.sk: https://tinyurl.com/sxt5b9kp


Autor správy, foto a správu publikoval Ivan Korčok on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *