islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

S PRÍCHODOM HORÚČAV JE TU OPÄŤ KAMPAŇ „NEZABUDNI NA MŇA V AUTE“ 🚘☀️

S PRÍCHODOM HORÚČAV JE TU OPÄŤ KAMPAŇ „NEZABUDNI NA MŇA V AUTE“ 🚘☀️

👉 Každý rok sa stretávame s prípadmi, kedy vodiči svojou nepozornosťou a vplyvom hektického spôsobu života zabúdajú vo svojich uzamknutých vozidlách okrem svojich domácich miláčikov aj na to najcennejšie čo majú – svoje deti.
👉 Ponechanie zvieraťa v rozhorúčenom aute sa môže riešiť v rovine priestupku vo veterinárnej oblasti, za určitých okolností môže mať skutok aj trestnoprávnu dohru v podobe trestného činu týrania zvierat.
👉 V prípade ponechania dieťaťa v aute môže ísť o trestný čin opustenia dieťaťa, ktoré si nevie pomôcť samo. Osoba môže navyše čeliť aj obvineniu z ublíženia na zdraví či v krajnom prípade z usmrtenia, ak takéto konanie viedlo k poškodeniu zdravia či k smrti dieťaťa.
👉 Ak je to možné a situácia to dovoľuje, treba bezodkladne upovedomiť majiteľa vozidla, napríklad meno majiteľa vyhlásiť v nákupnom centre cez informačný stánok alebo cez SBS službu. V opačnom prípade odporúčame zavolať políciu, hasičov, prípadne linku 112, kde je okamžite ponúknutá rada a pomoc ako postupovať.
👉 Aj toto leto budú preventisti v Bratislavskom kraji vykonávať preventívne aktivity zamerané predovšetkým na frekventované miesta ako sú parkoviská pri nákupných centrách.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *